Öğretim Takvimi
Andreas Schleicher Ankara Eğitim Platformu Konferansında

Andreas Schleicher Ankara Eğitim Platformu Konferansında

10.12.2019-

 

Eğitim sektörünün standartlarını yükseltmek, ülkemiz eğitim kalitesini dünya okullarıyla rekabet edecek düzeye taşımak amacıyla hizmet veren Ankara Eğitim Platformu, eğitimle ilgili sorumluluk hisseden herkesi, 19 Aralık 2019 tarihinde MEB Şura Salonu’nda düzenlediği organizasyona davet ediyor.

 

Vitamin Öğretmen’den Canlı Yayın

Ankara Eğitim Platformu, Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un da katılacağı konferansla bir kez daha eğitim sektörünün sorunlarını tespit eden, bu sorunlara işe yarar çözümler üretip hayata geçiren bir sivil toplum kuruluşu olmasının gerekliliğini yerine getiriyor.

 

Vitamin Öğretmen de her zaman olduğu gibi etkinliği, yerinde katılamayacak olanların parmağının ucuna taşıyor. 19 Aralık 2019 Perşembe günü saat 10.00’da Vitamin Öğretmen canlı yayınını izlemek için tıklayınız.

 

Saat 10.00’da atölye sergileriyle başlayacak olan etkinlikte, Nesibe Aydın Koleji Kurucusu Mirkan Aydın, katılımcıları açılış konuşmasıyla karşılayacak.

 

Ardından, OECD Yönetim Kurulu Başkanı, PISA Direktörü ve ‘Bir Dünya Okulu: 21’inci Yüzyılın Okul Sistemi Nasıl Kurgulanmalı’ kitabının yazarı Andreas Schleicher, genel eğitim politikalarına eleştirel yaklaşımlarının yanı sıra Türkiye’nin eğitimde kat ettiği yolu değerlendirecek, deneyimli bir eğitim araştırmacısı olarak, eğitimde olması ve olmaması gerekenleri paylaşacak.

 

Diğer katılımcılar kesinleştiğinde tekrar duyurulacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.