Öğretim Takvimi
Sahne Sizin...

Sahne Sizin...

19.11.2019-

 

Her zaman doğru anda doğru yerde bulunup çözüm üretme kabiliyetinizle bir süper kahraman... Zekânızla dünyayı değiştirecek güçte bir bilim insanı... Yaratıcı yönünüzle evreni renklendiren bir sanatçı... Tüm zarafetinizle kürsüyü aydınlatan başöğretmen... 

 

Bunların hepsi ya da herhangi biri sizsiniz. Milyonlarca çocuğun gözlerinin ve hayal gücünün yöneldiği o sahnede siz varsınız. Başka hiçbir mesleğin sahip olamadığı bu ayrıcalıkla kimbilir kaç çocuğa ilham verdiniz, kaç çocuğun yoluna ışık oldunuz.

 

Bu mesleği seçmiş olanlar bilirler; öğretmek, ipeksi bir naiflikte, aynı zamanda çelik kadar güçlü bir çift kanat takmak gibidir. Üstelik her seferinde yeniden, her öğrenciye özel gösterilen özen ve ustalıkla... Öğretmenin de öğrenmenin de sonu yoktur.

 

Vitamin Öğretmen olarak bu bilinçle yola çıkıp, tüm öğretmenlerimizle ilk kez 10 yıl önce, çok anlamlı bir tarihte buluştuk. Öğretmenlerin mesleki gelişim, bilgi ve deneyim paylaşımı platformu olarak yayın hayatımıza, 24 Kasım 2009’da, bugün Millî Eğitim Bakanımız olan Prof. Dr. Ziya Selçuk’un “Değerli Meslektaşlarım, hepiniz hoşgeldiniz” cümlesiyle selamladığı ilk canlı eğitimimizle başladık. İzlemek için tıklayınız.

 

Birbirimizden Öğreneceğimiz Çok Şey Var

Bir arada olmanın ve etkileşimin gücüne inanarak, insana dair, öğretmeye ve öğrenmeye dair iyi ve doğru olan ne varsa paylaşmaya, paylaştıkça daha fazla büyümeye ve güçlenmeye başladık.

 

Gerçekleştirdiğimiz bine yakın “Canlı Eğitim”le Türkiye’nin uçtan uca her noktasındaki yüzlerce öğretmenimizi; akademisyenler ve mesleki fikir önderleriyle buluşturduk, yurt içi ve yurt dışından yenilikçi ve yaratıcı örnekleri eğitim videolarıyla öğretmenlerimizin parmağının ucuna getirdik, yerinde katılamadıkları eğitim zirvelerini, konferanslarını bulundukları yerden canlı izlemelerini sağladık.

 

Bu paylaşımlarla amacımız her zaman; öğretmenlerimizin yaşamına değer katmak, ulusal ve uluslararası gelişmeleri kolaylıkla izlemelerini sağlayarak, mesleki yetkinliklerini geliştirmelerine hizmet etmek oldu. Bugün tüm paylaşımlarımızı ilk günkü heyecanımızla sürdürüyoruz.

 

Bu 24 Kasım’da da tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü ve Vitamin Öğretmen’in 10. doğum günü kutlu olsun. 

 

Unutmayalım; hepimiz, her gün öğrenmeye devam ediyoruz ve birlikte kanatlandığımızda çok daha güçlüyüz.


Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.