Öğretim Takvimi
EYFOR-9’un Ana Teması “Atatürk, Cumhuriyet ve Eğitim”

EYFOR-9’un Ana Teması “Atatürk, Cumhuriyet ve Eğitim”

22.10.2018-

 

Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği EYUDER’in, her yıl Kasım ayında düzenlediği Uluslararası Eğitim Yönetimi Forumu (EYFOR), bu yıl 1-4 Kasım 2018 günleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek.

 

Başbakanlık Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı iş birliğiyle, bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan forumun ana teması, “Atatürk, Cumhuriyet ve Eğitim” olarak belirlendi. Eğitim alanındaki nitelik geliştirme ve yenileşme çalışmalarında sürdürülebilirliğe katkı ve birikim sağlamayı amaçlayan EYFOR-9’da, disiplinler arası bir yaklaşım ve anlayış içinde eğitim alanına ilişkin kuram, politika ve uygulamalar tartışılacak; bildirili oturum, panel, çalıştay ve konferanslar gerçekleştirilecek.

 

Eğitim profesyonellerini buluşturacak olan EYFOR-9, Vitamin Öğretmen’den de canlı olarak yayınlayacak.

 

EYFOR-9’da, Sebit’in Avrupa Komisyonu 8. Ar-Ge Çerçeve Programı (Horizon 2020) tarafından desteklen 15 ortaklı BEACONING Projesi’yle ilgili bir de panel gerçekleştirilecek. Oyun temelli bir öğrenme platformu kurulması, oyunlaştırılmış ders planlarının öğrenci bazında kişiselleştirilmesi, eğitsel kaynakların bağlama göre çeşitlendirilmesi, böylece zaman-mekân bağımsız öğrenme fırsatlarının sunulması gibi çalışmaların yürütüldüğü proje, 3 Kasım Cumartesi, saat 14.00-15.30 saatleri arasında “STEM'in Millî Eğitim Müfredatına Evrilmesi” panelinde tanıtılacak.

 

Detaylı bilgi ve EYFOR-9 Programı için tıklayınız. http://www.eyfor.org

 

Canlı yayın programına ulaşmak için tıklayınız.

 

Canlı yayını izlemek için tıklayınız.

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.