Öğretim Takvimi
Biz Kimiz?

Öğrenmek, bilgiyi özümsemek herkes için mutluluk vericidir. Doğru yolu izleyip, doğru yöntemler keşfettiğinizde...

Yalnız olmadığınızı, sizinle ortak amacı taşıyan meslektaşlarınız arasında emeğinize değer verildiğini hissetmek ise güven verir. Tıpkı, mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen’de bir araya gelen 250 bine yakın öğretmenin birbirinden aldığı güçte olduğu gibi.

30 yıldır, eğitimde teknoloji kullanımı yönünde hatırı sayılır yol kat edilmesini sağlayan bir şirket olarak başından beri, etkin kullanımın ancak doğru ve bilinçli uygulama ile mümkün olduğunu, bu süreçte en önemli faktörün ise “öğretmen” olduğunu biliyorduk. Öğretmen, hem teknolojiye hem de yeni eğitim paradigmasının getirdiği yeniliklere uyumu için sürekli ve yoğun olarak desteklenmeli idi.

Ve yola çıktık...

2009 yılında, bilgisayar destekli eğitimin sınıf içi süreçlerde kullanılmasını sağlamak üzere 81 ilde, 100’ün üzerinde toplantı yaparak 24 bin öğretmenimize ulaştık.

Ardından, Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi (ÖMGEP) programımızla 700’e yakın öğretmenimize verdiğimiz hizmet içi eğitim sırasında öğretmenler arası iletişim ve paylaşımın onlara kattığı değere çok yakından tanık olunca, doğamız gereği, böyle bir ortamı online bir hizmet olarak kendilerine sunmak ve bu yakın teması sürdürülebilir hale getirmek üzere bir portal geliştirmeye karar verdik.

İşte, Vitamin Öğretmen bu yoğun ilhamın ürünü olarak, anlamlı bir tarihte, 24 Kasım 2009’da yayın hayatına başladı.

Vitamin Öğretmen’in amacı en yalın haliyle, öğretmenlerimizin yaşamına değer katmak. Eğitimde kalite standartlarının yükselmesinde sorumluluk hisseden, dönüşümün odağında olduğuna inanan, kendini sürekli yenileyen, çağdaş ve deneysel eğitim yöntemlerine ilgi duyan, paylaşımın değerini bilen tüm aydınlık öğretmenlerin…