Vitamin Öğretmen Portalı

Portalı aktif kullanabilmek için giriş yapmalısınız.

Eğitim Videoları13051 kez seyredildi

Çevre Kirliliği

© SEBİT


ilgilendiklerime ekle

MEB ve SEBİT iş birliği ile gerçekleştirilen, TTNET, RADİKAL ve ÖRAV'ın desteklediği Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması'nın sonuçları 15 Temmuz 2011 tarihinde açıklandı. Dereceye girenleri kutluyor, yarışmaya katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Branş Bağımsız İlk Beş Video kategorisinde 1. olan Bitlis Ergezen İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nazan Görgen'in videosu.

Yarışma Hakkında: Öğretmenler Üretiyor; öğretmenlerin, ders işleyişi konusunda meslektaşlarına örnek oluşturacak, eğitsel yaklaşımlara uygun, özgün ve yaratıcı çalışmalarını sergileyip paylaşmaları amacıyla düzenlenmiştir.


Video ile İlgili Yorumlar
 • videolar içinde tek hakkıyla derecesini alan bence sizsiniz.ondan tebrik ederim. cidden yarışma formatına uygun yaratıcı ve zengin bir video olmuş. ama sizin videonuz dışındakileri ve dereceye girebilmelerini hayretle izledim, hayretle.. tekrar tebrikler...

  gönderildi / 2011-07-15 05:50:00
  AYŞE TÜMER İLKÖĞRETİM OKULU
  KONYA
 • Yarışmaya uygun bir çalışma olmuş. Ses ve görüntü kalitesi bir öğretmen için normal sayılabilir. Tebrikler. 

  Diğer dört video için aynı şeyleri söyleyemem. Bunlar için söylenecek tek şey var;  berbat !

  Yarışmanın şartnamesinde, katılan öğretmenin ismi ve okulu belirtilmeyecekti, tarafsız değerlendirme yapabilmek için. Dördüncü video filminde katılımcının bu kuralı ihlal ettiğini göreceksiniz. İlgililere duyurulur.

  Benim iki filmiden biri ilk 50 ye girebilmiş. Meğer biz akıllı tahta için yarışmaya girmişiz. Ödül alan arkadaşlarımız yaratıcı iseler ben yaratıcı falan değilim. Yakında filmlerimin linkini yayınlayacağım. 

  gönderildi / 2011-07-15 06:29:00
  konak mehmet akif ersoy iöo
  İZMİR
 • Yarışmaya iki adet video ile katıldım. Bu çalışmaları merak ederseniz 

  www.dailymotion.com.tr   sayfasından  "canan sonat"  araması yaparak  ulaşabilirsiniz. Tüm öğretmen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

  gönderildi / 2011-07-16 03:14:00
  konak mehmet akif ersoy iöo
  İZMİR
 • Canan Hocam, size kesinlikle katılıyorum. Dördüncü videonun altına aynı yorumu ben de yazmıştım. İsmin, okulun söylenmeyeceği şartı bizlerin gözünden kaçmazken nasıl olur da Seçici Kurul'un gözünden kaçar. Bu da bizim bu işe ne kadar titizlikle başkoyduğumuzu göstermez mi?

  gönderildi / 2011-07-16 07:59:00
  ÖZEL EMİNE ÖRNEK İLKÖĞRETİM OKULU
  BURSA
 • sayın hocamı tebrik ediyorum. ama ben de branş bazında ilk 5 e girmeme rağmen bazı videoları izledikten sonra hayal kırıklığı yaşadım. genel ilk 5 e giren 2 videoya şaşırdım ve üzüldüm. arkadaşlar lütfen izleyip yorumunuzu yapabilir misiniz? ben mi abartıyorum acaba.

  gönderildi / 2011-07-16 09:19:00
  BİRARALIK İLKÖĞRETİM OKULU Adıyaman Merkez
  ADIYAMAN
 • arkadaşlar teknik bir arızadan dolayı mesajım arka arkaya 8-9 kez çıktı tamamen bilgisyarla alakalı herkesten özür dilerim.

  gönderildi / 2011-07-16 09:15:00
  BİRARALIK İLKÖĞRETİM OKULU Adıyaman Merkez
  ADIYAMAN
 • "Haritaları Anlamak "bana ait arkadaşlar hemen aşağıda .yorumlarınız benim için önemli.

  gönderildi / 2011-07-16 09:55:00
  BİRARALIK İLKÖĞRETİM OKULU Adıyaman Merkez
  ADIYAMAN
 • güzel etkinlik olmuş tebrik ediyorum hocam..

  gönderildi / 2011-07-18 09:43:00
  A. NECATİ HANCIOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU
  MERSİN
 • Videolardan izleyebildiklerimin hepsi de güzel örneklendirilmiş. Yaparak yaşayarak, öğrenci merkezli, projelendirilen ders örnekleri görmek ayrıca güzel. Canan Sonat Hocamın videosunu da izleme şansım oldu: Seçilen konuya dönük başkalarına ve farklılıklara saygı gösterme temelinde iyi bir örnekleme olduğu ortada. 

  Böylesi çalışmaların yinelenmesi ve sürekliliği adına destekleyenlere ve emeği geçenlere teşekkürler..

  gönderildi / 2011-07-20 01:28:00
  Gemlik Ticaret Meslek Lisesi
  BURSA
 •  

  Hocam gercekten çok yaratıcı ve güzel olmuş, başarılarınızın devamını diliyorum.Ellerinize sağlık.

  gönderildi / 2011-07-20 07:57:00
  BOZYİĞİT İLKÖĞRETİM OKULU
  VAN
 • Güzel bir çalışma olmuş. Etkinlikler ve video kalitesi oldukça iyi. İnşallah yenisinde bizlerde yarışabiliriz. Bu yılkini kaçırdık. Sabızsızlıkla yenisini bekliyoruz. Öğretmenimizi kutluyorum.

  gönderildi / 2011-07-22 09:50:00
  AKPINAR İLKÖĞRETİM OKULU
  BURSA
 • Merhaba Öğretmenim,

  Videonuzu çok beğendim. Birinciliği  kesinlikle hakketmişsiniz. Aynı şeyi diğer videolar için de söylemek isterdim, ama söyleyemeyeceğim. Birinciyi belirlerken gösterilen özen diğer videolar için gösterilmemiş gibi geldi. Vitamin'den şunu bekliyoruz yarışmada derece alan ,her dersten ilk elli, videoları da gösterime sunsunlar. Hatta katılan bütün videoları görme şansına sahip olsak... Bunu yapmak zor olmasa gerek.

  Yarışma için emek veren herkesi tebrik ederim.  Saygılarımla...

  gönderildi / 2011-07-22 11:56:00
  ÖZEL EMİNE ÖRNEK İLKÖĞRETİM OKULU
  BURSA
 • Aynı ilçede görev yapan meslektaşı olarak ne kadar yaratıcı, üretken ve özverili olduğunu biliyorum.Bu yarışma ile de başarısını bir kez daha kanıtlaması gurur ve mutluluk verici.Sizin gibi gayretli öğretmenlere çok ihtiyacımız var.Başarılarınızın devamını diliyorum.

  gönderildi / 2011-07-27 11:49:00
  ŞEHİT SÜMMANİ GÖRGEN YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU
  BİTLİS
 • Hep yaparak ve yaşayarak öğrenelim diyoruz. Bu yarışma süreci de yaparak ve yaşarak öğrenilen bir süreç oldu yarışmayı hem hazılayanlar hem katılanlar için. Yarışma da özellikle yaratılığın ön plan çıkarılımış olması yarışma sonuçlarına gelen eleştirilerin dozununda kaçmasında neden oluyor. Bence önce başlangıçtaki duruma ve şu anda gelinen duruma bakalım. Sanırım biraz yol katedilmiş..Bu süreci burada tadında bırakalım her öğrenci gibi her öğretmende farklıdır ve kendi farklılıkları ile cesaretle katılmış ve yarışmışlar, yarışmanın ötesinde derslerini paylaşmışlardır.  Daha çok da yol alabilirdik. Buradan çıakracakalrımızla hep birliktre daha ileri doğru yol alabilriz.

   Bundan sonra  seneye düzenlenecek yarışmaya odaklanılmalı ...Çok güzel öneriler var... Yarışmaya karılan bütün videoların izlenebilmesi hatta yarışmaya katılanların diğer videoları değerlendirebilme hakkınında olması hatta kendi videosunu da değerlendirebilmesi... Ödüller ve risklerinin gözden geçirilmesi...

  gönderildi / 2011-08-02 06:03:00
  İNÖNÜ ORTAOKULU
  BURSA
 • Çok güzel bir ders olmuş. Tebrikler...

  gönderildi / 2011-08-08 01:14:00
  KOCAMUSTAFAPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
  İSTANBUL
 • Çok güzel bir çalışma olmuş tebrik ederim...

  gönderildi / 2011-08-08 05:59:00
  TAKEV ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU
  İZMİR
 • abi öğrenciler canavar gibi ya bu derste kim olursa olsun etkili öğrenme gerçekleşir, bizimkilerde temel yok ki yeni bilgiler keşfetsinler

  gönderildi / 2012-04-13 08:02:00
  HATİPLİ İLKÖĞRETİM OKULU
  TOKAT
 • çok güzel ve akılda kalıcı olmuş çocuklar bunu kesinlikle unutmayacaktır. emeğinize sağlık

  gönderildi / 2012-04-19 04:26:00
  HÜRRİYET İLKÖĞRETİM OKULU
  İSTANBUL