Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © SEBİT

  Okul Yöneticilerinin Liderlik Rolleri

  21.06.20127.739 -

  15 Haziran 2012 tarihinde Doç. Dr. Necati Cemaloğlu tarafından portalımız üzerinden gerçekleştirilen "Okul Yöneticilerinin Liderlik Rolleri" konulu canlı eğitimin video kaydıdır. Hocamızın eğitimde kullandığı sunuya buradan ulaşabilirsiniz.

  Okul Yöneticilerinin Liderlik Rolleri

  Girard’a göre, okul eğitiminde yaşanan çeşitli sorunları ortadan kaldırmak ve okul eğitimini sürekli olarak geliştirmek için etkili, yaratıcı, vizyoner, isteklendirici, bilgili, ilkeli liderlerin rehberlik ettiği yöneticilerin varlığı hayati önem taşımaktadır. Bunu gerçekleştirebilmek için ise yöneticilerin etkili bir şekilde liderlik yapabilmelerine katkıda bulunabilecek olan niteliklerin ve özelliklerin belirlenmesi gereklidir (Cerit, 2007).

  Karip ve Köksal (1999)’ın ifade ettiği gibi; son yirmi yıl içinde yapılan çalışmalar, okul yöneticilerinin, okullarda başarının anahtarı oldukları sonucunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle eğitim sisteminin yapı ve işleyişindeki yetersizliklerin aşılabilmesi için etkili okul yöneticilerine ihtiyaç olduğu belirtilmekte (www.yayim.meb.gov.tr, 2005),  okul yöneticilerinin liderlik özelliklerine sahip olması büyük önem arzetmektedir (Töremen ve Kolay, 2003). 

  Kaynak: http://pegema.com.tr/dosyalar/dokuman/49385-20110602162250-5-tahaoglu.pdf

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Duygusal Zeka Duygusal Zeka
 • Mesleki Gelişim Sürecinde Kurum İçi Bilgi Paylaşımı: Atölye Çalışması Modeli Mesleki Gelişim Sürecinde Kurum İçi Bilgi Paylaşımı: Atölye Çalışması Modeli
 • Hayatı Her Yaşta Daha Anlamlı Kılmak İçin İletişim - II Hayatı Her Yaşta Daha Anlamlı Kılmak İçin İletişim - II
 • Öğrenme Şekilleri I Öğrenme Şekilleri I
 • Okul Yöneticilerinin Liderlik Rolleri Okul Yöneticilerinin Liderlik Rolleri
 • Öğrenme Bozuklukları Üzerine İkinci Bir Fikir Öğrenme Bozuklukları Üzerine İkinci Bir Fikir
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş