Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © SEBİT

  İnternette Etik

  16.04.20124.320 -

  13 Nisan 2012 tarihinde Doç. Dr. Serçin Karataş'ın portalımız üzerinden gerçekleştirdiği "İnternette Etik" konulu canlı eğitimin video kaydıdır.

  İnternet ve Etik

  İnternet, dünya üzerinde mevcut milyonlarca bilgisayarın ortak bir protokol çerçevesinde birbirleriyle iletişim kurmalarını ve kaynaklarını paylaşmasını sağlayan büyük bir ağdır. İnternet, bilgisayarları küresel boyutta birbirine bağlamakta ve akıl almaz boyutta bilgi, internet aracılığıyla dünyaya açılmaktadır.

  Etik, bireylerin yaptıkları seçimleri ve davranış biçimlerini etkileyen doğru ve yanlışa ilişkin ilkeler ve değerler bütünüdür. 

  İnternet kullanımında etik ise, birey ve internet etkileşiminde ortaya çıkan çok boyutlu bir kavramdır. İnternet üzerinde iletişimde bulunurken kabul edilebilir ya da edilemez davranışları belirleyen kurallara “İnternet Etiği” denilmektedir. Bu kurallar, internet kullanımında diğer insanların haklarına saygılı olmak için ne yapılıp ne yapılamayacağı ile ilgilidir. İnternet etiğinin amacı, kişilerin yüz yüze iletişimde birbirlerine gösterdikleri saygı ve anlayışın, internet ortamda da gösterilmesini sağlanmaktır.

  Kaynak: http://www.mevzuatdergisi.com/2009/09a/01.htm

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Sindirim Sistemi Yapı ve Organları Sindirim Sistemi Yapı ve Organları
 • Eğitimde Teknolojinin Etik ve Kritik Kullanımını Geliştirme Eğitimde Teknolojinin Etik ve Kritik Kullanımını Geliştirme
 • Yapay Zekâ ve Robotik Yapay Zekâ ve Robotik
 • İrrasyonel Sayıları Sayı Doğrusu Üzerinde Gösterme İrrasyonel Sayıları Sayı Doğrusu Üzerinde Gösterme
 • Vitamin Amerika Öğretmen Eğitimleri 2 Vitamin Amerika Öğretmen Eğitimleri 2
 • "Ankara Atölye Çalışması" Materyal Geliştirme Etkinlikleri
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu video için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.