Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © VitaminOgretmen.com

  Öğretmenlerin Beden Dili

  12.10.201111.293 -

  7 Eylül 2011 tarihinde Doç. Dr. Necati Cemaloğlu'nun portalımız üzerinden gerçekleştirdiği "Öğretmenlerin Beden Dili" konulu canlı eğitimin video kaydıdır. Hocamızın eğitimde kullanmış olduğu sunuya buradan ulaşabilirsiniz.

  Eğitim Sürecinde Öğretmenlerin Beden Dili

  Öğretmenin öğrenciyle olan iletişimi, hem öğretme-öğrenme sürecinin niteliğinin artmasında hem de öğrenci davranışlarının gelişiminde önemli rol oynamaktadır. Bu süreçte öğretmenler, sözel dilin yanı sıra beden dilini de kullanmak zorundadırlar. Sözsüz iletişimde konuşma ya da yazı olmaksızın, insanlar birbirlerine bir takım mesajlar iletirler. Bu iletişim  şeklinde insanların ne söyledikleri değil, ne yaptıkları ön plana çıkar (Dökmen, 2001: 28). Eğitim sürecinin başarıyla sonuçlanması için öğretmenler iki dilden de etkin bir  şekilde yararlanmak durumundadırlar. Öğretmenlerin, başta öğrenciler olmak üzere diğer bireylerle pozitif bir ilişki kurabilmek için kendilerini algılamayı ve öğrencilerin reaksiyonlarını kendi davranışları ile birlikte görebilmeleri gerekir. Bu nedenle tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının beden dillini nasıl kullanacakları konusunda bilgi sahibi olmaları önem atfeder. Öğrencilerin dikkatini çekmede, soyut ifadeleri somutlaştırmada, vurgulamalarda ya da mesajların anlaşılırlığını yükseltmede öğretmenin beden dili önemli rol oynar.

  Kaynak: http://kefad.ahievran.edu.tr/archieve/pdfler/Cilt6Sayi1/JKEF_6_1_2005_199_207.pdf

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Öğretmenlik Mesleği Üzerine Bir Değerlendirme Öğretmenlik Mesleği Üzerine Bir Değerlendirme
 • Başarının 8 Sırrı Başarının 8 Sırrı
 • 21. Yüzyılın Uzgörüsüyle Jenerasyonel Şifreleri Çözmek 21. Yüzyılın Uzgörüsüyle Jenerasyonel Şifreleri Çözmek
 • Her Çocuğun Bir Kahramana İhtiyacı Vardır Her Çocuğun Bir Kahramana İhtiyacı Vardır
 • Örgün Eğitim Çağında Olan Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Çocuklar İçin Türkiye’de Yapılan Eğitim Düzenlemeleri Örgün Eğitim Çağında Olan Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Çocuklar İçin Türkiye’de Yapılan Eğitim Düzenlemeleri
 • Öğretmenlik Mesleği Üzerine Öğretmenlik Mesleği Üzerine
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş