Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © AZCentral

  Geleceğin Eğitimi ve Adaptive Curriculum

  25.04.20119.431 -

  Geleceğin eğitim sistemi olarak görülen "Harmanlanmış Öğrenme" (sınıf içi ve çevrim içi öğrenmenin birlikte kullanılması) ve bu eğitimlerin Adaptive Curriculum ile gerçekleştirilebileceğini anlatan televizyon haber videosudur.

  5-7 Nisan 2011 tarihlerinde ASU (Amerika Arizona State Üniversitesi) SkySong'da gerçekleşen Education Innovation Summit (Eğitim yeniliği Zirvesi) için AZCentral televizyon kanalının haberidir.

  Harmanlanmış Öğrenme

  Harmanlanmış öğrenme; yüzyüze öğrenme  ile elektronik veya uzaktan öğrenmeyi bütünleştirme, farklı öğrenme kuramlarını, yöntem ve tekniklerini bütünleştirme, sınıftaki öğrenme sürecini çeşitli çevrimiçi teknolojiler ile destekleme  şeklinde  tanımlanabilmektedir (Brown, 2001; Mantyla, 2001; Driscoll, 2002; Singh, 2002; Young, 2002; Osguthorpe ve Graham, 2003).

  Harmanlanmış öğrenmede, çevrim içi eğitimin güçlü yönleri, yüz yüze eğitimin güçlü yönleri ile tamamlanabilmektedir. Bu nedenle harmanlanmış öğrenme yaklaşımlarının amacı, bilgiye çevrim içi erişim ile yüz yüze etkileşim arasındaki uyumlu  dengeyi bulmaktır (Osguthorpe ve Graham, 2003).  Ancak bu  dengenin, her dersin kendine özgü yapısına göre değişiklik göstermesi kaçınılmazdır. Bazı harmanlanmış dersler, öğretim hedefleri, öğrenen özellikleri, bilgi ve beceri düzeyi ve öğretmenin tercihleri  gibi etkenlerden dolayı daha fazla yüz yüze etkileşimi gerektirebilir. Bazı harmanlanmış dersler  ise  çevrim içi stratejileri daha fazla gerektirirken, bazıları ise hem yüz yüze etkileşimi hem de çevrim içi stratejileri eşit şekilde harmanlamayı gerektirebilir. Bütün bu farklı uygulamalardaki amaç ise aslında,öğrencinin  yüz yüze ve çevrimiçi ortamlardan en iyi şekilde yararlanarak en etkili ve verimli şekilde öğrenmesini sağlayacak bir denge sağlamaktır.

  Kaynak: http://efdergi.yyu.edu.tr/makaleler/cilt_VI/haziran/s_karadeniz.pdf

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Amerika'da Adaptive Curriculum Kullanımı Amerika'da Adaptive Curriculum Kullanımı
 • Online Eğitimde Khan Academy Deneyimi Online Eğitimde Khan Academy Deneyimi
 • Programlama Çocuk Oyuncağı Sohbetleri - Ahmet Cemal Durgun Programlama Çocuk Oyuncağı Sohbetleri - Ahmet Cemal Durgun
 • Harmanlanmış Öğrenme, Lise Matematik Derslerini Hareketlendiriyor! Harmanlanmış Öğrenme, Lise Matematik Derslerini Hareketlendiriyor!
 • Salman Khan: Eğitimi Yeniden Keşfetmek İçin Video Kullanalım Salman Khan: Eğitimi Yeniden Keşfetmek İçin Video Kullanalım
 • Ankara Atölye Çalışması Açılış Konuşmaları Ankara Atölye Çalışması Açılış Konuşmaları
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş