Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © Edutopia

  Maker Eğitimi - Tüm Öğrencilere Ulaşma

  17.08.20163.579 -

  Albemarle County Devlet Okulu'nda, öğrenci özerkliğini teşvik eden, öğrencilerin ilgilerini ateşleyen ve öğrencilere kendi öğrenmelerini sahiplenmeleri için yetki veren Maker eğitimi alalnında yapılan çalışmaları içeren video. 

   

  "Maker Education'ın öğrencilerin ilgisini çektiğini, yaptıkları çalışmaya tutkuyla yaklaşmalarını sağladığını ve onlara ilgilerini çeken şeylerin peşinden koşma fırsatı verdiğini keşfettik. Bu, sonuç olarak çocukların yaptıkları çalışmaların düzeyini yükseltiyor ve yaptıkları çalışmalar anlamlı hâle geliyor; okul anlamlı hâle geliyor."

   

  "Öğreniyor çünkü onun açısından önemli olan bir şeyler yapıyor ve bizim de inandığımız şey bu."

   

  "Yapmak, öğrenmeye uzanan farklı bir yol sağlıyor ve çocuklarımızı bir şeyler yaparken izlerken öğrendiğimiz şeylerden biri de, genellikle işe tüm farklı öğrenim alanlarını katmaları; bu da, onlara öğrenmek için bir bağlam sağlıyor."

   

  Alıntı adresi: http://www.youtube.com/watch?v=_MDOB5-ocQc

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Programlama Çocuk Oyuncağı Projesi Tanıtımı Programlama Çocuk Oyuncağı Projesi Tanıtımı
 • Altı Şapkalı Düşünme Tekniğinin 3. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinde Kullanımının Öğrencilerin İletişim Becerileri Üzerine Etkisi Altı Şapkalı Düşünme Tekniğinin 3. Sınıf Hayat Bilgisi Dersinde Kullanımının Öğrencilerin İletişim Becerileri Üzerine Etkisi
 • Amerika'daki Eğitim Sistemi Amerika'daki Eğitim Sistemi
 • Kavram Kartları ile Öğrencilerin Kavramlar Arasındaki İlişkilerinin Belirlenmesi Kavram Kartları ile Öğrencilerin Kavramlar Arasındaki İlişkilerinin Belirlenmesi
 • Speaking Speaking
 • Programlama Çocuk Oyuncağı Sohbetleri - Hakan Serçe Programlama Çocuk Oyuncağı Sohbetleri - Hakan Serçe
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu video için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.