Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  "Originally published (02/21/07) © Edutopia.org; The George Lucas Educational Foundation."

  Oyunlarla Daha İyi Bir Öğrenme Ortamı

  14.09.20109.810 -

  "İnsanları, öğrenmeleri gereken şeyleri deneyimleyebilecekleri, risk olmadan hata yapabilecekleri ve yeni şeyler deneyebilecekleri bir ortama sokmak konusunda herkesin aklında küçük bir çekince vardır. Böyle bir ortamın sağladığı dahil olma durumu, çocukların sadece sınıfta oturmasına ve bilgilerin onlara doğru fırlatılmasına oranla daha iyi bir öğrenme sağlar."

  "Öğrencilerle teknolojileri bir araya getirerek, çocukların sadece standart yazılı metin veya matematik problemindeki bağlantıların ötesini görebilmesini sağlıyoruz. Video oyunu tasarımında matematiğin katkısını görmek, katılımlı ve etkileşimli bir deneyim tasarlamaya çalışırken cebir, fizik ve geometrinin göz önünde bulundurulması gereken unsurlar olduğunu anlamak bu avantajlardan bazıları."

  Oyunların halk eğitimini değiştirme potansiyeli üzerine yapılan çalışmaları ve öğrenci görüşlerini anlatan video.

  Oyunlarla Öğrenme Ortamı

  Çocukların dünyayı görme ve gerçeklere karar vermede kendine özgü yolları vardır. Bu yollardan en doğal olanı da oyunla öğretim yöntemidir. Çocuklar en iyi kendi somut tecrübelerinden öğrenirler. Bilgi çocuklara verilmez. O, öğrencinin faaliyetleriyle keşfedilmeli ve yapılandırılmalıdır  (Charles, 2000). Ören ve Avcı (2004) çalışmalarında oyunla öğretimin geleneksel öğretime göre fen bilgisi öğretiminde akademik başarıyı arttırmada daha etkili olduğu sonucunu elde etmişlerdir. Oyunla öğretim yöntemi hem çocuklar için eğlenceli bir öğrenmeyi sağlaması hem de akademik başarı-yı artırması yönünden önemlidir. Adler (1997) ve Stanley’e (2009) göre oyunla öğrenme en etkili yöntemlerden biridir. Oyunla öğrenme çocukların temel bilimsel kavramları öğrenmelerine de yardımcı olur (Şahin, 2001).

  Kaynak: http://www.efdergi.ibu.edu.tr/arsiv/cilt12_sayi1/8.pdf

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • İnternet Tabanlı Eğitim Yazılımları İnternet Tabanlı Eğitim Yazılımları
 • Öğretmen Adaylarının Dinamik Matematik Ortamlarında Şekil Oluşturma Becerileri Öğretmen Adaylarının Dinamik Matematik Ortamlarında Şekil Oluşturma Becerileri
 • Sıvı Basıncını Etkileyen Faktörler Sıvı Basıncını Etkileyen Faktörler
 • Buki Öğreniyor Buki Öğreniyor
 • Kürenin Hacmi Kürenin Hacmi
 • Eğitimci Bakış Açısıyla Finlandiya Eğitim Sistemi ve Ortamları Eğitimci Bakış Açısıyla Finlandiya Eğitim Sistemi ve Ortamları
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş