Öğretim Takvimi
 • Yükleniyor...
  © 2010 Pearson Foundation

  Hiçbir Çocuk Geride Kalmasın

  13.09.20108.113 -

  Michigan Eyalet Üniversitesi profesörlerinden Yong Zhao konuşmasında Amerika'da eğitimi iyileştirme hareketlerinden biri olan "Hiçbir Çocuk Geride Kalmasın" hareketinden bahsederken, Çin ve Amerika'daki eğitim sistemlerini de karşılaştırıyor.

  "Yerçekimi Windsor, Kanada veya Marin County, Kaliforniya'da bulunmanız fark etmeksizin aynı şekilde işler. Bu çok doğru. Ama bir topluluğun veya birinin derslerinde yerçekimine ne kadar yer vermek istediği veya bu konuyu ne kadar vurguladığı farklıdır. Belki de buna yaklaşımınız farklıdır, kullandığınız örnekler farklıdır, her insanı ne kadar ilgilendirdiği farklıdır. Yani biz matematiğin Çinlilerde, Çin’de aynı şekilde işlediği ve Florida'da aynı şekilde işlediği fikrine göre hareket ediyoruz. Bu çok doğru. Ama bu bilginin toplumla, bireyle olan ilişkisi farklı… Bu nedenle, aynı bilgiye farklı şekilde yaklaşılmalı... Yani eğitim “küresel” bir uygulama olmamalı... Küresel bir standardı veya ulusal bir standardı olmamalı… Eğitim bölgesel, bireysel, kişisel olarak uygun olmalıdır."

  Daha Fazla...

İlgili Videolar
 • Gelecek İçin Eğitim Programları ve Politikaları - Mehmet Duran ÖZNAÇAR Gelecek İçin Eğitim Programları ve Politikaları - Mehmet Duran ÖZNAÇAR
 • Başarılı Okullar Yaratmak Başarılı Okullar Yaratmak
 • Zaman-Mekan Sınırsızlığında Dönüşen Eğitim Zaman-Mekan Sınırsızlığında Dönüşen Eğitim
 • Okulun Yolculuğu Okulun Yolculuğu
 • Öğrenme Oyunları (Kahoot, Socrative, Plickers) Öğrenme Oyunları (Kahoot, Socrative, Plickers)
 • Değişen Beynim (Doç. Dr. Sinan Canan) Değişen Beynim (Doç. Dr. Sinan Canan)
Video İle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş