Vitamin Öğretmen Portalı

Portalı aktif kullanabilmek için giriş yapmalısınız.

Öğretmenler Forum

Bilimsel Süreç Becerileri - Tahmin ve Çıkarım (Canlı Eğitim)

• Değerli Öğretmenlerimiz,

20 Ocak 2011 tarihinde portalımız üzerinden, Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatma Hazır Bıkmaz tarafından gerçekleştirilen "Bilimsel Süreç Becerileri II -Tahmin ve Çıkarım" konulu canlı eğitim ve bu eğitimde işlenen konular ile ilgili görüş ve deneyimlerinizi buradan paylaşabilirsiniz.

Canlı eğitimde kullanılan sunuya Öğretmenler Paylaşım / İlköğretim Dersler / Fen ve Teknoloji / Genel alt kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Vitamin Öğretmen Portalı

gönderildi
    SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ.
    ANKARA
  • Tahmin yapma ve çıkarımda bulunma etkinliklerinin öğrenciler üzerindeki etkilerinin ayrıntısını fark ettim.

gönderildi
    ÇOTANAK İLKOKULU
    GİRESUN
  • Tahminde bulunma ve çıkarımda bulunma gerçekten çocukların sağlıklı akıl yürütmeyi öğremesi ve yapılandırmacılık felsefesi açısından temel teşkil ediyor. Bu en temel becerileri (tahmin ve çıkarım) çocuklarımızda bir beceri haline getiremezsek bilgiyi yapılandırmalırını da bekleyemeyiz. Ayrıca sınıf defterine yazdığımız kazanımların karakterine bakarsanız genellikle farketmek, cıkarımda bulunmak, yorumlamak, analiz etmek gibi kavramları içerir. Bu kazanımları elde etmenin temeli de tahminde bulunmak ve çıkarım yapabilmektir diye düşünüyorum. Bu bağlamda hocamıza bu önemli konuyu gündemine aldığı ve bizimle paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum.

gönderildi
    BAHÇEKONAK ORTAOKULU
    SAMSUN