Vitamin Öğretmen Portalı

Portalı aktif kullanabilmek için giriş yapmalısınız.

Öğretmenler Forum

Yarıyıl tatili...

• Okul yönetimi öncülük ederek yarıyıl tatilinde karne ile birlikte her öğrenciye tatil süresince okuyacağı bir kitap verilebilir. Tatilde okunan kitapları birbirine yakın oturan öğrenciler değiştirebilirler. Tatil dönüşü ilk hafta en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirilebilir.
    gönderildi
    İNÖNÜ ORTAOKULU
    BURSA
  • Bence tatilde öğrenciye kitap temin etmek idarenin görevi olmamalı, ayrıca kitap okuyana ödül verme klasik bir yöntem, daha farklı uygulamalar yapılmalı.
    gönderildi
    İzmir İl Milli Eğitim Bilgi İşlem Bölümü
    İZMİR
  • Ben kitap sınavı yapıyorum.Öğrencilerim ikinci dönem kitaplarını tatilde okuyacaklar.Tatilde kitap okuma çok iyi fikir.
    gönderildi
    kadripaşa i.ö.o.
    EDİRNE
  • Öğrencileri okullarda öyle sıkıştırıyoruz ki, kitap okumaya mecalleri kalmıyor. Onların da biraz sosyalleşebilmeleri için öğrencilerimizi derslerle boğmaktan vazgeçmeliyiz. Tıpkı Avrupa'da olduğu gibi...
    gönderildi
    GAZİ OSMAN PAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
    ELAZIĞ
  • Hocam Avrupa'dan örnekleri paylaşabilir misiniz?
    gönderildi
    İNÖNÜ ORTAOKULU
    BURSA
  • Ben Van merkezde çalışıyorum. Çoğu öğrencim tatilini çalışarak geçirmek zorunda, tabi ki boş işlerle uğraşanlar var. Kitap okumalarını isteyeceğim, gerçekten iyi fikir, yapabilecekleri en iyi iş bu olur sanırım.Biz de okumalıyız.
    gönderildi
    CUMHURİYET ORTAOKULU
    TRABZON
  • Bence Yarı yıl tatiline 2 hafta daha eklenip okullar eylül 1 de başlamalıdır.Enerji tasarrufu açısından harika olur.
    gönderildi
    MEVLANA ORTAOKULU
    TOKAT
  • Veli toplantılarında, velilerimizin kitap okumasını isteyebiliriz....Evlerinde anne babasının kitap okumasını gören çocuklar onları örnek alabilir... Ayrıca ben okumasamda her gün elimde farklı kitaplar taşıyorum. :))) Onlara kitap tanıtımı yapıyorum ....

gönderildi
    VAKIFBANK İLKÖĞRETİM OKULU
    YALOVA