Öğretim Takvimi
Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Semineri

Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Semineri

03.11.2014-

Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ ve MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenecek olan "Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Semineri", 3-5 Kasım tarihleri arasında Ankara Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde gerçekleştirilecek. Katılamayan öğretmenlerimiz, semineri 3 ve 4 Kasım tarihlerinde Vitamin Öğretmen’den canlı olarak izleyebilirler. 

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen, Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı kapsamında finanse edilen "Katılımcı Sınıf için Yenilikçi Teknolojiler (iTEC) Projesi kapsamında geliştirilen "öğrenme aktiviteleri"nin öğretmenlerimiz tarafından kullanımı ve tasarlanması esasına dayalı "Geleceğin Sınıfı Öğretmenleri" temalı seminere Türkiye genelinden öğretmenler katılacaklar.

Seminerde öğretmenlere; tasarım odaklı öğrenme aktivitelerinde kullanabilecekleri 3 boyutlu tasarım teknolojisi, eğitimde dönüşüm ve yenilikçi paradigmalar, yenilikçi web teknolojileri, öğrenme senaryoları ve aktiviteleri gibi başlıklarda 3 gün boyunca eğitim verilecek. 

Eğitimler; #EGT Küresel Eğitim Liderleri Programı Moderatörü Gökhan YÜCEL, Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Başkanı Can SERDAR, Projenin Pilot Öğretmenlerinden Ayhan SEZDİRMEZ ve Hanifi ERSOY tarafından verilecek. Autodesk Türkiye Eğitim Koordinatörü Evren ARIN, Mimar Kemal BARANSEL, Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Genel Koordinatörü Egemen CEYLAN da Bakanlığın bu çalışmasına 3 Boyutlu Tasarım ve Fabrikasyon Atölyesi uygulamaları ile destek verecekler.


Canlı Yayın Programı:

09.00-9.30 Açılış

09.30-15.00 Tasarım Atölyesi                        

Can SERDAR-Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Başkanı  

Sunum videosuna buradan ulaşabilirsiniz.                     

Egemen CEYLAN- Teknoloji ve Tasarım Eğitimcileri Derneği Genel Koordinatörü                  

Evren ARIN- Autodesk Türkiye Eğitim Koordinatörü        

Sunum videosuna buradan ulaşabilirsiniz.              

Kemal BARANSEL-Mimar

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş