Öğretim Takvimi

Öğretmen Sevgisi Türkiye Birinciliği Getirdi

30.11.2011-

Bozüyük'te yaşayan ve öğretmenine hitaben yazdığı "Seninle Her Mevsim Bahar" adlı şiirle bir yayınevinin düzenlediği yarışmada Türkiye birincisi seçilen ilköğretim öğrencisi Nazlıcan Gülmez, öğretmenine bilgisayar, kendisine tablet bilgisayar, sınıfına da eğitim seti kazandırdı.

Gülmez, sınıf öğretmeni Yeliz Nerse'nin, kendisine doğum gününde hediye ettiği bir yayınevi internet sitesi aboneliği sayesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel düzenlenen "Canım Öğretmenim" adlı yarışmaya katıldığını ve birinci olduğunu söyledi. Yarışmaya sınıf öğretmeni Yeliz Nerse ve öğretmen anne ve babasının verdiği destekle katıldığını anlatan Gülmez, şöyle konuştu:

"Annem istedi"

"Öğretmenim bana doğum günümde bir yayınevinin üyeliğini hediye etmişti. Sonra annem yayınlara bakarken yayınevinin 'Canım Öğretmenim' isimli yarışma düzenlediğini görmüş. Sınıf öğretmenimi çok sevdiğimi bilen annem, bu yarışmaya katılmamı istedi. Akşam videoyu çektik ve internette yayımladık. Türkiye birincisi seçildiğim yarışmada 'Seninle Her Mevsim Bahar Öğretmenim' adlı şiirimi okuduğum videoyu 2 bin 116 kişi tıklamış. Öğretmenlerim ve ailem bana çok destek oldu. Herkese teşekkür ediyorum."

"İzledim ağladım"

Sınıf öğretmeni Yeliz Nerse de öğrencisi Gülmez'in hazırladığı videoyu ilk izlediğinde ağladığını belirtti. Yarışmada dereceye girenlerin, öğretmenlerle ilgili duygularını, düşüncelerini ve şiirlerini videoyla internetten paylaşan çocuklar arasından seçildiğini anlatan Nerse, şunları kaydetti:

"Nazlıcan'a site üyeliğini doğum gününde hediye etmiştim. Üye olmayan zaten bu yarışmaya katılamıyor. Ailesi çektiği videoyu yayımlamış. Videoyu izlerken ağlamaya başladım. 4-5 defa izledikten sonra kendime gelebildim ve bunu herkesin izlemesini istedim. Gülmez'in videosu beğenildi. Şiiri çok candan ve sevgi dolu okumuş. Birincilik ödülü çok güzel oldu. Bunun gururu bize yetti."

"Sonucu beklemiyorduk"

Gülmez'in annesi Fen Bilgisi Öğretmeni Nuran Gülmez de 17 yıllık meslek hayatında yaşadığı en güzel Öğretmenler Günü olduğunu söyledi. "Yarışmayı internet sitesinde gördüm ve öğrencilerime duyurdum. Sonra kızımın da sitenin üyesi olduğunu hatırladım. Ona böyle bir fikir sununca çok heyecanlandı" diyen anne Gülmez, şunları belirtti:

"Kızım, 'Öğretmenimi çok seviyorum. Ona böyle bir hediye vermek istiyorum' dedi. 1 buçuk saat süren çekim sonrası videoyu hazırladık. Böyle bir başarı beklemiyorduk. Bu beğenilerin alınmasında öğretmenimizin, çevremizin büyük katkısı var. "

Barış Eren/AA
Kaynak: Hürriyet Eskişehir

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.