Öğretim Takvimi

Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması Başladı!

21.12.2010-

Vitamin Öğretmen, “Öğretmenler Üretiyor” Ders İşleyiş Yarışmasına aracılık etmenin mutluluğunu yaşıyor...

Vitamin Öğretmen’in misyonu ile paralel olarak yenilikçi, yaratıcı ve üretken öğretmen profilini desteklemek üzere MEB, SEBİT, TTNET, RADİKAL ve ÖRAV işbirliği ile düzenlenen yarışmanın amacı, öğretmenlerimizin farklı ve etkili ders anlatım yöntemlerini paylaşmak ve meslektaşlarına örnek oluşturmasını sağlamak.

Yarışmaya Türkiye genelinde kamu ilköğretim ve özel ilköğretim okullarında görev yapan tüm 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük branş öğretmenleri katılabilir. Sınıf öğretmeni olup, bu branşların söz konusu sınıflar düzeyinde konu anlatımlarını gerçekleştirecek öğretmenlere de açık olan yarışmanın asıl hareket noktası, öğretmenleri etkili, yaratıcı ve sıradışı ders işleyiş stillerine yönlendirmek.

Ders işleyişinizi videoya çekin, gönderin

Öğretmenlerden beklenen, bu beş dersten kendi belirleyecekleri bir konuda maksimum 10 dakikalık bir ders işleyiş videosu çekerek, Vitamin Öğretmen üzerinden ulaşacakları yarışma web sitesine yüklemeleri. Videolar, özgün, farklı, etkili, yaratıcı anlatımlarının yanı sıra bilimsel yeterlilik, uygun ölçme değerlendirme, doğru kazanımlara ulaşma ve yapılandırmacı yaklaşıma uygunluk kriterlerine göre değerlendirilecek.

Yarışmaya son katılım tarihi olan 28 Şubat 2011’e kadar gönderilen tüm videolar üç aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçirilecek. Dereceye giren öğretmenlerle birlikte, görev yaptıkları okulları ve öğrencileri de ödüllendirilecek.

5000 TL’lik para ödülünden meslekiçi eğitim çalıştaylarına, dizüstü bilgisayardan tatile kadar çok sayıda değerli ödülün yanı sıra mesleki heyecanlar tatmanın öğretmenlere, yeni öğrenim deneyimleri yaşamanın öğrencilere, bu değerli çalışmaları paylaşmanın ise eğitim öğretim hayatımıza en büyük ödül olacağı inancını taşıyoruz.

Değerli öğretmenlerimiz, şimdi en iyi bildiğiniz şeyi yaparak, tüm deneyiminizi ortaya koyun ve Öğretmenler Üretiyor’a katılın. Karşılıklı zor bir süreç olan öğrenme-öğretme deneyiminiz, yaratıcılığınızla ve kalıcı öğrenme sağlayan eğitsel yaklaşımınızla iz bıraksın.

Öğretmenler Üretiyor ana sayfasına gitmek için lütfen tıklayınız.

 

 

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu haber için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.