Öğretim Takvimi
Sebit-Vitamin Fabrika ile e-İçerik Geliştirme Eğitimi

Sebit-Vitamin Fabrika ile e-İçerik Geliştirme Eğitimi

04.07.2017-

 

VFabrika yaz dönemi eğitimleri 03-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında ODTÜ Teknokent’te bulunan Türk Telekom Ar-Ge Merkezi’ndeki Sebit’te gerçekleştiriliyor.

 

Öğretmenlerin farklı becerilere sahip öğrencilerden gruplar oluşturarak kolaylıkla özgün e-içerikler üretmelerini sağlayan VFabrika, Sebit ve Yeğitek iş birliğiyle EBA üzerinden öğretmenlerin kullanımına sunuluyor.

 

Biyoloji, Coğrafya, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Fizik, İngilizce, Kimya/Kimya Teknolojisi, Matematik, Tarih ve Türkçe branşlarından toplam 56 öğretmen, “HTML5 İçerik Geliştirme Platformu VFabrika” eğitimini, doğrudan platformun geliştiricisi uzmanlardan alma fırsatı buluyorlar.

 

Sebit’teki eğitimde bu kez Ankara, Antalya, Aydın, Bolu, Bursa, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Tokat illerinden belirlenen öğretmenler bir araya geldi.

 

Katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan bu atölye çalışmasında öğretmenler alıştırma, deney, canlandırma, eğitsel oyun gibi öğrenme materyallerini kod yazmadan, sonrasında herhangi bir yardıma ihtiyaç duymadan nitelikli bir şekilde üretebilmenin inceliklerini öğreniyorlar.

 

Üretim sürecinde öğretmenlere ve öğrencilere sistematik kurgu, tasarım, planlama, algoritmik düşünme ve iş birliği içinde çalışma becerisi kazandıracak olan VFabrika eğitimlerinde öğretmenler, derslerini zenginleştirecek etkileşimli içerikleri üretebilmenin heyecanını paylaşıyorlar.

Haberle İlgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş