Öğretim Takvimi
Uzayın Derinlikleri Hayal Gücünüze Sığar mı?

Uzayın Derinlikleri Hayal Gücünüze Sığar mı?

07.11.2019-

 

“Dünyayı daha iyi bir yer hâline getirmek” amacıyla, lise öğrencileri arasında uluslararası düzeyde robot turnuvaları düzenleyen Manchester merkezli organizasyon FIRST, 30. yılını kutluyor.  

 

Bu çerçevede Ankara’da ilk kez düzenlenen FRC Off Season Robot Turnuvası da Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları ve FIRST üyesi TEAM 3390 Anatolian Eaglebots tarafından 22-25 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

 

Yeni neslin dünyayı nasıl değiştireceğine tanık olmak isteyen herkes, bu 4 gün süresince Ankara Özel Tevfik Fikret Okullarının davetlisi.

 

Robot teknolojilerinin kullanıldığı geniş katılımlı yaratıcı oyunlardan oluşan bu turnuvaların amacı; öğrencilerin yerli tasarım ve üretim kabiliyetlerini geliştirmek, akran paylaşımı ve iş birlikli çalışma anlayışını pratiklerine yerleştirmek, bilim, teknoloji ve sosyal sorumluk projeleriyle toplum için fayda yaratmalarına aracı olmak, STEM ekosisteminde okul, üniversite ve kariyer hedefleri geliştirmelerini sağlamaktır.

 

Destination: Deep Space

Etkinlikte, katılımcı takımlar, Boeing tarafından sunulan “Destination: Deep Space” oyununda Primus gezegeninde örnek toplayan iki rakip ittifak olarak yarışacaklar. Robotlarını uzaktan kontrol edecek olan takımlar, kalkış yapabilmek için sadece iki buçuk dakikada, bir sonraki kum fırtınası gelmeden, kargo gemilerini ve roketlerini hazırlamak ve olabildiğince fazla kargo (top) toplamak zorundalar.

 

Bakalım, robotları önceden programlanan otomatik sürüş yazılımlarıyla nasıl çalıştıracaklar, robot kameralarından gelen görüntüleri insan sürücüler tarafından nasıl kontrol edecekler.

 

Turnuva sonunda, arkadaşlık, takım ruhu, yaratıcılık, girişimcilik, mühendislik gibi pek çok alanda verilecek ödüller de sahiplerini bulacak.

 

Turnuvayla ilgili her türlü bilgi için lütfen e-posta gönderiniz. mftalkaya@yahoo.com 

Duyurular ile ilgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu duyuru için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.