Öğretim Takvimi
II. Yarının Eğitimi Zirvesi’ne Güney Kore Damgası

II. Yarının Eğitimi Zirvesi’ne Güney Kore Damgası

20.09.2018-

 

Eğitimde başarısını kanıtlamış ülkelerin mercek altına alındığı Acıbadem Okulları Yarının Eğitimi Zirvesi’nin ikincisi 17 Kasım 2018 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Zirvenin ev sahibi Yarının Eğitimi Platformu, ülkeler arası eğitim modellerini tartışma, bu modellerin sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda uygulanabilirliğini ele alma amacı ve “Sorunları değil, çözümleri konuşalım” ilkesiyle, geçtiğimiz yıl Finlandiya Eğitim Bakanı ve eğitim önderlerini konuk etmişti, bu yıl ise 21. yüzyıl eğitiminin önemli oyuncularından Güney Kore’nin eğitim uzmanları, akademisyenleri ve üst düzey politikacılarını ağırlayacak.

 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla gerçekleştirilecek zirve; Güney Kore eğitim politikalarında nasıl bir yol izliyor, yarınlar için neler planlıyor, öğretmen eğitimlerini nasıl kurguluyor, okul öncesi eğitime dair hangi çalışmalara imza atıyor, gibi ilham veren sunumlara sahne olacak.

 

Eğitim reformunun sürekliliğine ve ülkelerin gelişmişlik seviyesinin insana yatırım yapmaktan geçtiğine inanan Yarının Eğitimi Platformu, tüm eğitimciler, öğretmenler, geleceğin öğretmenleri ve eğitime gönül vermiş olan herkesi zirveye bekliyor.

 

Detaylı bilgi için tıklayın.

Duyurular ile ilgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu duyuru için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.