Öğretim Takvimi
FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017

FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi 2017

16.11.2017-

 

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği “Eğitimde FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi”nin üçüncüsü, 17-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

 

Zirvede, Eğitimde FATİH Projesi bağlamında eğitim teknolojileri üzerinde çalışan yerli ve yabancı akademisyenler, karar vericiler, uzmanlar, öğretmenler, her seviyeden ilgili öğrenciler, sivil toplum temsilcileriyle özel sektör bir araya getirilerek teorik ve pratik bilgiler tartışılacak. 2 bin 500 başvurunun yapıldığı ve 155 konuşmacının yer alacağı zirvede; 28 oturum, 4 panel ve 50 atölye çalışması yapılacak.

 

İki gün sürecek zirvenin konu başlıkları ise şöyle: “Kodlama, Kod Eğitimi”, “Geleceğin Teknolojik Sınıfları”, “Oyun Tabanlı Öğrenme, Eğitsel Oyun”, “Eğitimde Mobil Öğrenme”, “e-İçerik Geliştirme”, “Üç Boyutlu Teknolojiler”, “Eğitimde Bilinçli ve Güvenli İnternet Kullanımı”, “Eğitimde Etkin ET (Etkileşimli Tahta) Kullanımı”, “Eğitimde Engelsiz Bilişim”, “Nesnelerin İnterneti”, “STEM”, “Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme”, “Robotik Eğitimi”, “Teknoloji Destekli Öğretmen Mesleki Gelişimi”, “Uzaktan Eğitim”, “Öğrenci Merkezli Eğitimde Teknoloji Destekli Başarılı Uygulamalar”, “Göç ve Acil Durumlarda Eğitim, Eğitim Teknolojileri ve Uygulamaları.”

 

Sebit'in İçerik Geliştirme ve Sınıf Yönetimi Atölyesi

Zirveye Sebit adına; Murat Engin “İçerik Etiketleme ve Eğitsel Arama Motoru”, Melda Altuğ ise  “Mesleki Gelişim - Öğretmen Portalı” sunumlarıyla katılacaklar. Asuman Becanım ve Melda Altuğ  “VFabrika ile HTML5 e-İçerik Geliştirme Atölyesi - VSınıf - Sınıf Yönetim Sistemi’yle Tablet Cihazlarla Ders İşleme Atölyesi” çalışmalarını yönetecekler.

 

Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri

Zirvenin açılış töreninde “Geleceğin Eğitimine Katkı Ödülleri” sahiplerini bulacak. Ödüller, “Eğitimde Teknoloji Kullanımında İyi Örnekler Yarışması” sonucunda gönderilen projeler arasından başarılı bulunan ve halk oylamasına sunulan 20 öğretmen ve 20 öğrenciye ait proje arasından 3 öğrenci ve 3  öğretmene verilecek. Öte yandan EBA’yı en çok kullanan 3 il de ödüllendirilecek.

 

Zirve programı için tıklayın.

Duyurular ile ilgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu duyuru için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.