Öğretim Takvimi
STEM Eğitiminde Cinsiyet Eşitliği (STING)

STEM Eğitiminde Cinsiyet Eşitliği (STING)

22.03.2016-

 

STING (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitiminde Cinsiyet Eşitliği), Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab, Maya Okulları (Türkiye), NEMO Bilim Merkezi (Hollanda), Experimentarium Bilim Merkezi (Danimarka), HISA Bilim Merkezi (Slovenya), St. Mary's University College (UK), Norwegian University of Science and Technology (Norveç), European University Cyprus (Güney Kıbrıs Rum Kesimi) ve Elhuyar Foundation (İspanya) konsorsiyumundan oluşan bir Avrupa Birliği projesidir. 

 

I. STING çalıştayı 26-27 Mart 2016 tarihinde Ankara'da Maya Okulları Oran Yerleşkesi'nde yapılacaktır. Bu iki günlük çalıştay sonunda STING etkinliklerini sınıfınızda veya çalıştığınız bilim merkezinde uygulamanız ve 7 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak 1 günlük 2. STING çalıştayına katılmanız beklenmektedir.

 

Çalıştaya fen bilimleri öğretmenleri (6.7.8. Sınıf), bilim merkezi ve bilim sanat merkezi çalışanları kayıt yapabilir. Katılım ücretsiz olup çalıştay eğitimi, ikramlar ve çalıştay materyalleri Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab ve Maya Okulları tarafından karşılanacaktır. 


Konuşmacılar 

Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, MEB Müsteşar Yardımcısı

Doç. Dr. Gültekin Çakmakcı, Hacettepe Üniversitesi STEM & Maker Lab

Yrd. Doç. Dr. Eren Ceylan, Ankara Üniversitesi

Esra Öz, Gazeteci (Bilim İletişimi)

Merve Karden Önsöz, Maya Okulları

Gaye Alay, Maya Okulları

STEMaker Ekibi

 

I. STING Çalıştayı Ön Kayıt Formu için tıklayın.

 

Detaylar için tıklayın.

Duyurular ile ilgili Yorumlar

Yorum yapabilmek için Giriş yapmalısınız.

Giriş

Bu duyuru için yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.